دكتر حسين فرازمند در سوم آذر سال 1352، در شهرستان كاشمر (استان خراسان رضوي) ديده به جهان گشود. وي تحصيلات ابتدايي را در طي سال هاي 1358 الي 1363 در دبستان شهيد رجايي، تحصيلات مقطع راهنمايي را در طي سال هاي 1363 الي 1366 در مدرسه راهنمايي سيدجمال الدين اسدآبادي و تحصيلات متوسطه را در طي سال هاي 1366 الي 1370 در دبيرستان امام خميني كاشمر سپري كرده و در خرداد ماه سال 1370 موفق به اخذ ديپلم رشته علوم تجربي گرديد.

    حسين فرازمند ضمن قبولي در آزمون سراسري سال 1371، در رشته مهندسي كشاورزي-گياه پزشكي دانشگاه فردوسي مشهد پذيرفته شده و از مهر 1371 مشغول به تحصيل شد. نامبرده، دوره كارشناسي مهندسي گياه پزشكي را در خرداد 1375 با معدل ممتاز به پايان رسانيده و با كسب رتبه ممتاز در آزمون كارشناسي ارشد، از مهر 1375 در رشته مهندسي كشاورزي-حشره شناسي كشاورزي و به عنوان بورسيه وزارت كشاورزي در دانشگاه تهران مشغول به تحصيل گرديد. همزمان با تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد، از ابتداي سال 1376 تا پايان تحصيل، بصورت پاره وقت در موسسه تحقيقات گياه پزشكي و در آزمايشگاه تحقيقات آفات و بيماريهاي گياهي سراوان (استان سيستان و بلوچستان) مشغول به كار شد و ضمن انجام پروژه هاي تحقيقاتي، موضوع پايان نامه كارشناسي ارشد خود را با راهنمايي استاد فقيد، دكتر مرتضي اسماعيلي، بر روي آفت قرنطينه اي سوسك سرخرطومي حنايي خرما انتخاب و مشغول به تحقيق گرديد كه با توجه به درگذشت ناگهاني دكتر اسماعيلي در سال 1377، راهنمايي پايان نامه نامبرده بر عهده آقاي دكتر غلامرضا رسوليان قرار گرفت. حسين فرازمند، در شهريور 1378 با دفاع از پايان نامه خود با درجه عالي موفق به كسب مدرك كارشناسي ارشد گرديد. وي همزمان با اشتغال به تحصيل در دوره كارشناسي ارشد، در سال 1378 در آزمون دكتري اعزام به خارج شركت و در مرحله اول پذيرفته شد. نامبرده از آذر 1378 در آزمايشگاه تحقيقات آفات و بيماريهاي گياهي سراوان بصورت تمام وقت مشغول به كار شده و همزمان مراحل مختلف آزمون دكتري را طي نمود و در نهايت در مهر 1380 جهت ادامه تحصيل در مقطع دكتري در رشته گياه پزشكي عازم كشور روسيه گرديد.

   حسين فرازمند، از مهر 1380 لغايت آذر 1384 ضمن فراگيري زبان روسي، در رشته حشره شناسي (گرايش فيزيولوژي حشرات) در دانشگاه ايالتي مسكو (دانشكده بيولوژي-گروه حشره شناسي) مشغول به تحصيل شده و در آذر 1384 با موفقيت و درجه عالي از رساله دكتري خود دفاع و موفق به كسب درجه دكتري گرديد. وي پس از مراجعت به كشور، از دي 1384 به عنوان محقق و عضو هيات علمي در موسسه تحقيقات گياه پزشكي، در زمينه هاي زير، مشغول به كار گرديد.

- فيزيولوژي حشرات (گيرنده هاي حسي حشرات)

- هورمون ها و فرومون هاي حشرات

- تركيبات تنظيم كننده رشد حشرات

- كنترل غيرشيميايي آفات گياهي

- مديريت كنترل آفات درختان انار، انگور و پسته

صفحه اصلي   زندگينامه   انتشارات علمي   اختراعات    افتخارات   سوابق تحصيلي   سوابق اجرايي    سوابق تدريس   پايان نامه ها   مجامع علمي    گالري تصاوير   سايتهاي مرتبط   ارتباط با ما


(c) - Dr. Hossein Farazmand